Alice:Madness returns
Alice:Madness returns
Γενικά για τα games: Νέες κυκλοφορίες, hints, patches & λύσεις σε προβλήματα που προκύπτουν.

Postby Pournelaos » Thu Jul 22, 2010 11:47 am

Ανακοινώθηκε και επίσημα πριν λίγες μέρες η συνέχεια του American McGee's Alice. (Ποτέ δεν έκρυψαν ότι θα είχε συνέχεια αλλά σκέφτονταν και για remake).
http://www.youtube.com/watch?v=L8TNkeHk3Fo
H Alice είναι 11 χρόνια μεγαλύτερη τώρα και πάλι θα πάει να σώσει την Wonderland. :mrgreen:
Image
Pournelaos
Dangerous

Postby Bilaros_2.0 » Mon Jul 26, 2010 10:05 am

Για πείτε λίγο:τι σόϊ παιχνίδι ηταν το πρώτο και τι παίζει με το σενάριο;
Bilaros_2.0
Dangerous

Postby Pournelaos » Wed Jul 28, 2010 5:56 pm

Action ήταν κυρίως.
Η Alice είναι στο ψυχιατρείο μετά από πυρκαγιά στο σπίτι της όπου κάηκε η οικογένεια της κ.λπ. και γίνονται όλα όσα έγιναν και στο βιβλίο σε πιο dark/extreme/black/deadly καταστάσεις (κρατάς μαχαίρι και σφάζεις τραπουλόχαρτα). Στο τέλος φεύγει από το άσυλο (λογικό αφού στο 2 madness returns) αλλά έχει μια μικρή ανατροπή σε σχέση με το βιβλίο και τις ταινίες.
Image
Pournelaos
Dangerous

Postby Admiral » Wed Jul 28, 2010 6:13 pm

Το πρώτο παιχνίδι ήταν... ιδιαίτερο. Φαντάσου ένα παιδικό παραμύθι σκηνοθετημένο από τον Τιμ Μπάρτον με σκοτεινό υπόβαθρο, πολύ ψυχεδέλεια και μαύρο χιούμορ. Χάρηκα πολύ που έμαθα οτι βγαίνει sequel, ελπίζω να είναι ακόμα καλύτερο από το πρώτο.
Admiral
Επίτιμο Μέλος

Postby Bilaros_2.0 » Thu Jul 29, 2010 10:51 am

Pournelaos wrote:Action ήταν κυρίως.
Η Alice είναι στο ψυχιατρείο μετά από πυρκαγιά στο σπίτι της όπου κάηκε η οικογένεια της κ.λπ. και γίνονται όλα όσα έγιναν και στο βιβλίο σε πιο dark/extreme/black/deadly καταστάσεις (κρατάς μαχαίρι και σφάζεις τραπουλόχαρτα). Στο τέλος φεύγει από το άσυλο (λογικό αφού στο 2 madness returns) αλλά έχει μια μικρή ανατροπή σε σχέση με το βιβλίο και τις ταινίες.

Σίγουρα δεν μας το διαβάζανε έτσι το παραμύθι μικροί...
Bilaros_2.0
Dangerous

Postby Pournelaos » Thu Jul 29, 2010 7:05 pm

Μαζί εκτός από το manual έχει και τα ημερολόγια του γιατρού της και έχει αναφορές στους χαρακτήρες που συναντάς. Δηλαδή στο σενάριο που έφτιαξαν (το παιχνίδι είναι μετά τα 2 βιβλία αν και μοιάζουν πολύ) σχετίζεται η Wonderland με την πραγματική ζωή της Alice.

Και όσοι θέλουν έχει δημοπρασίες αυτό τον καιρό από την Epic weapons για το Vorpal blade της. http://auction.epicweapons.com/Alice/auction_details.php?name=American-McGees-Alice-Vorpal-Blade&auction_id=100042
Image
Pournelaos
Dangerous

Postby chek2fire » Thu Aug 25, 2011 5:37 pm

Αυτό το καιρό παίζω το alice και νομίζω για ένα κονσολάδικο platform game είναι αρκετά καλό. Αυτό που σε κρατάει στο game δεν είναι τόσο το gameplay του που είναι ένα κλασικό platform game αλλά ο φοβερά σχεδιασμένος παρανοικός κόσμος του.
Αρκετές φορές σταματάω το game να θαυμάσω το κόσμο του. Πολύ καλό και από τι έχω μάθει έχει και μεγάλη διάρκεια.
chek2fire
Dangerous

Postby chek2fire » Tue Aug 30, 2011 4:50 pm

τι φοβερό κόλημα είναι αυτό το game και τι απίστευτο τριπαρισμένο ταξίδι είναι αυτό ? Μιλάμε έχω φάει τρελό κόλημα μαζί του. Απίστευτες πίστες μιλάμε δεν θέλω να τελειώσει το game με τπτ :)
chek2fire
Dangerous

Postby chek2fire » Thu Sep 01, 2011 1:59 am

τελευταίο μύνημα γιαυτό το game μια και μόλις το τελείωσα. Νομίζω το review που του έκανε το pcmaster το αδικεί το game. Πολύ ενήλικο platform και όπως είπα και πριν φοβερό ταξίδι στο παρανοημένο σύμπαν την alice.
Με κράτησε με αμείωτο το ενδιαφέρων μέχρι τέλος και νομίζω ότι όλοι πρέπει τουλάχιστον να δούνε την μαγεία του card bridge...

http://www.youtube.com/watch?v=-6zRFcwL ... re=related
chek2fire
Dangerous

Next

Return to PC & Console Games