Πιο αντιπαθητικοί χαρακτήρες σε game
Πιο αντιπαθητικοί χαρακτήρες σε game
Γενικά για τα games: Νέες κυκλοφορίες, hints, patches & λύσεις σε προβλήματα που προκύπτουν.

Postby Karnath » Fri Jul 23, 2010 9:35 pm

Hellion wrote:Όταν σκότωσε τον Stukov κόντεψα να σπάσω το πληκτρολόγιο από τα νεύρα. Ελπίζω στο campaign του 2 να παρουσιαστεί η ευκαιρία να σκοτωθεί το κάθαρμα. Με πόσο ιερό μίσος θα παίξω την συγκεκριμένη αποστολή...

Οπως λέει και ο ίδιος είναι... "millenia of years old". Αν είναι Xel'naga βλέπω να τον τρώμε στη μάπα και για τα επόμενα installments!
Karnath
Above Average

Postby Maximillian Fawkes » Sat Jul 24, 2010 10:48 pm

John Mullins (ο χλεμπονομουστάκιας που παίζατε στο Soldier of Fortune)

Πρώτον το καπέλο του.Αυτό το καπέλο το χρησιμοποιούνε για ψάρεμα πέστροφας οχι για πόλεμο.Δεύτερον ο τύπος δεν μιλούσε καθόλου παρά μόνο για να ανακυκλώσει κάποια αμερικάνικη ατάκα του στύλ "TAngo roger" "Go ahead". Δεν σε έβαζε στο κλίμα οτι πάς για πόλεμο σε έβαζε στο κλίμα οτι έπαιζες ακόμα ενα ψηφοφόρο του Μπούς στο Ιρακ κλπ κλπ.

Imoen απο Baldurs Gate:Το παιχνίδι έχανε όλο το rp του απο την στιγμή που δεν μπορούσες να πάρεις στο σπαθί σου και να της το καρφώσεις αφήνοντας την να ψελίζει τις ίδιες αηδίες κάθε φορά που είτε είχε περίοδο και σου έσπαγε τα νεύρα με τις διαπιστώσεις της ή όποτε προσπαθούσες να παίξεις λιιιιιιιιγο off alignment.ενας ιδιαίτερα εκνευριστικός χαρακτήρας.

Αυτοί οι δύο για αρχή...
What is your life?My honour is my life.What is your fate?My duty is my fate.
What is your fear?
My fear is to fail.
What is your reward?
My salvation is my reward.
What is your craft?
My craft is death.What is your pledge?My pledge is eternal service
Maximillian Fawkes
Escape Capsule

Postby Anarchist » Wed Sep 29, 2010 11:33 am

Ο Montezuma στα Civilization. Σίγουρα την έχει μικρή για να θέλει κάθε λίγο να σου κάνει πόλεμο :lol: Πόση μα ΠΟΣΗ ικανοποίηση είχα όταν έφτιαχνα tanks και του τσάκιζα τις απαρχαιωμένες μονάδες του!.

+1 για τους μουσικούς στο AC!

Ο σχολιαστής των PES. Εκτός του ότι εδώ και κάτι χρόνια λέει τις ίδιες ατάκες, σε κατακρίνει κιόλας π.χ "what's the point of gathering players in the center if you are going to play it short?" Α στα διαολο!

Τέλος (ελπίζω να μη φάω ξύλο) η Elaine στα MI. Όλο να σε μειώσει, να σου την πει, να διατάξει. Κι όλα αυτά σε ποιον; Στον Guybrush Threepwood, mighty pirate!
Anarchist
Average

Postby vagelis_h » Wed Sep 29, 2010 11:48 am

Ο Twitch στο League of Legends.... Το σιχαμερο παλιοποντικι μου τη σπαει που γινεται αορατο και πεταγεται απο το πουθενα.... :evil: :evil:
CPU : AMD Phenom II X4 955 Black Edition 3.2Ghz
GPU : Sapphire Radeon HD 5850 Toxic 1Gb
Mobo : Asus Crosshair III Formula
RAM : Corsair XMS3 DDR3 1333MHz 2*2Gb
Sound Card : Asus Xonar DX
PSU : Coolermaster M620 620 Watts
vagelis_h
Dangerous

Postby 0AGAN » Wed Sep 29, 2010 12:41 pm

Stan of Stan's Previously Owned Vessels - (Monkey Island I)

Image
0AGAN
Average

Postby CCWR » Wed Sep 29, 2010 8:30 pm

Butcher: Diablo I

Καθε φορά που άρχιζες χαρακτήρα έχανες λίγο απο την ζωή σου μέχρι να πεθάνει...
CCWR
Competent

Postby TheCrow » Wed Sep 29, 2010 8:47 pm

Madelin Buthane (Gabriel Knight 3)....TOTALLY BITCH!
To αφεντικό της Kate Walker (Syberia) που έσπαζε τα όμπαλα με τα άκυρα τηλέφωνα του....
O πλανόδιος πωλητής kebab στη Συρία (Broken Sword).....
Ripburger από Full Throttle
Montreux επίσης από Gabriel Knight 3
my Soundcloud page:
http://soundcloud.com/geosim
mixes,podcasts from Balearic to Techno...
TheCrow
Competent

Postby Hellion » Wed Sep 29, 2010 8:51 pm

TheCrow wrote:O πλανόδιος πωλητής kebab στη Συρία (Broken Sword).....

YOU BUY KEBAB.

MOST GOOD.

Αχαχαχαχαχ τον είχα ξεχάσει τελείως αυτόν.
Hellion
Επίτιμο Μέλος

Postby stavrosgrgr » Wed Sep 29, 2010 10:38 pm

Ebon Page wrote:
Admiral wrote:Enchantment? Enchantment!

Ο καθυστερημενος ο γιος του νανου δεν είναι αυτός? Από το Dragon Age, oταν βρισκόσουν στο camp.
Όντως πολύ σπαστικός χαρακτηρας.

+1 Τον εκανα συνεχεια skip για να μην τον ακούω :P
stavrosgrgr
Above Average

Postby Irenicus » Fri Oct 01, 2010 6:47 pm

-Mud (Gothic) - γιατί είναι απίστευτος κολλιτσίδας.
-Agent Superball (Sam'n'Max Season 1)-έτσι απλά μου την έσπαγε
-Εκείνη η κόμισσα στο θέρετρο(Syberia)-μουβγήκε η πίστη μέχρι να φτιάξω το ποτό όπως τοήθελε, και τελικά ήταν για το τίποτα!

Θα επανέλθω όταν θυμηθώ κιάλλους...
PC Master Parody - Hitler is informed about Manos426f
http://www.youtube.com/watch?v=MZdaWZBQWnM
Irenicus
Deadly

Postby tzav » Sat Oct 02, 2010 12:50 am

Ο "Χάρης" από το Μπουμπλε-μπούμπλε... δεν έπαινε στη φούσκα με τίποτα ο καργιόλης...

Image
tzav
Mostly Harmless

Postby M@ster Chief » Sat Oct 02, 2010 2:49 pm

Ο brick στο borderlands...
M@ster Chief
Competent

Postby corrosive GR » Sat Oct 02, 2010 7:38 pm

Ο πράκτορας Nightingale από το Alan Wake. ΠΟΤΕ δεν σου απευθύνεται με το όνομα του χαρακτήρα σου. Αντίθετα, κάθε φορά που σου μιλάει χρησιμοποιεί όποιο τυχαίο ονοματεπώνυμο συγγραφέα του καπνίσει. Ακόμα και αν στην αρχή το κάνει ειρωνικά, καταντά κουραστικό και εκνευριστικό όταν σε κάθε σκηνή που συμμετέχει ακούς συνεχώς "Don't move Stephen King!", "Hand over the manuscript Dan Brown!" "Hands in the air H.P. Lovecraft! (ναι, λέει και τα H.P.)"... Σε κάνει να αναρωτιέσαι ποιός συγγραφέας έχει σειρά.

* * * * * * * *
Αν και όχι ακριβώς χαρακτήρας game, δεν μπορώ να μην παραθέσω το πιο ενοχλητικό sprite που έχω συναντήσει ποτέ σε παιχνίδι και είναι η μονάδα "Hero Ceasar" από το Αge of Empires: The Rise of Rome, στην πίστα Alesia (αν θυμάμαι καλά). Τι μπορεί να μου έκανε ένα τόσο δα ανθρωπάκι;

Κατ' αρχήν μιλάμε για μια πίστα που οι δυνάμεις σου είναι περιορισμένες σε ένα δαχτυλίδι από δύο τοίχους. Έξω από το δαχτυλίδι σε πολιορκούν 2 τέρμα εξελιγμένοι πολιτισμοί Γαλατών (ενώ εσύ είσαι στην Bronze Age ε;) μέσα στο δαχτυλίδι υπάρχουν οι δυνάμεις του Vercingetorix, επίσης τέρμα εξελιγμένες. Καταπέλτες παντού! Και σε αυτό το περιβάλλον η πίστα σου ζητάει να καθαρίσεις τον "Hero Vercingetorix", ενώ παράλληλα να μη σου πεθάνει ο "Hero Ceasar".

Έλα όμως που ο τυπάς γεννήθηκε με death wish! Προτού καν αρχίσεις να καταλαβαίνεις τι γίνεται, εκείνος έχει πάει καβάλα στ' άλογο να σφάξει όποια μονάδα του εχθρού περνάει έξω ή μέσα από τα τείχη. Αν αφήσεις για λίγο τη προσοχή σου, ενδέχεται να δείς κάποια στιγμή στο minimap μια λωρίδα terrain να ξεχύνεται έξω από την περιοχή σου. Αποτέλεσμα; ο Ceasar να πάει σε κάποια από τις εχθρικές βάσεις μόνος του και σε σύντομο χρονικό διάστημα να βλέπει τα ραδίκια ανάποδα. Το να θέσεις κάποιο stance δεν εξυπηρετεί σε τίποτα, μιας και η πολιορκία τόσο από μέσα όσο και από έξω από το δακτύλιο είναι συνεχής και οι μονάδες σου αυτομάτως αντιδρούν όταν τρώνε το ελάχιστο damage. Και αν αυτό δεν πειράζει όταν μιλάμε για μια χούφτα Axeman, πειράζει και παρα-πειράζει όταν αφορά μια μονάδα που δεν επιτρέπεται να σκοτωθεί!

Θυμάμαι σε κάποια προσπάθεια είχα χτίσει τον ίδιο τον Ceasar σε ένα τείχος για να μην τον χάνω. Μάταια! Κάποιος καταπέλτης του εχθρού θα αρχιζε να σφυροκοπά τα τείχη, και ο βλάκας ο Ceasar (αφού θίχτηκε που κάποιο μικροσκοπικό θραυσμα της τεράστας κοτρώνας τον βρήκε στο χέρι και του έκανε 1 damage), στην προσπάθειά του να πάρει από πίσω τον καταπέλτη, κολλούσε στο τείχος και έτρωγε φουλ το area damage της επίθεσης!

Σε άλλη προσπάθεια είχα καταφέρει να κρατήσω τα τείχη μου όρθια για 4,5 ώρες και να φτιάξω μια δύναμη που θα κατατρόπωνε τον Vercingetorix! Kαθώς λοιπόν οι δυνάμεις των Centurion μου κύρηξαν τον πόλεμο στον Vercingetorix αυτοπροσώπως και την ελίτ φρουρά του και εγώ κάνω save και το σταυρό μου, το παιχνίδι μου πετάει ένα ξερό "You have been defeated!" Ο λόγος; Ο Ceasar την κοπάνησε πάλι από τα τείχη κυνηγώντας κάποιον άμοιρο χωρικό που κοίταζε τη δουλεία του και πήγαινε στη βάση του με μια χούφτα πέτρα, και επιτέθηκε τελικά σε ένα πύργο που του άλλαξε τα φώτα... Η απάντηση ήρθε τελικά όταν σε νέα προσπάθεια άρπαξά όλες τις αρχικές δυνάμεις (και τους χωρικούς μαζί) που σου δίνει η πίστα και επιτέθηκα αμέσως στη φρουρά του Vercingetorix τον οποίο με τεράστια δόση τύχης καθάρισα έπειτα από 7 μόλις λεπτά αφού είχε ξεκηνήσει η πίστα...
corrosive GR
Competent

Postby Stamatimenos » Sun Oct 03, 2010 1:49 pm

Καλά... σίγουρα ο Mud από το πρώτο Gothic! Μούρη για γροθιές! Και από το ίδιο game είχα άλλες 2 μεγάλες αντιπάθειες, ο Blodwyn που στα έπρηζε για να πληρώσεις, και ο Bullit, (Ο "Welcome-to-the-colony" guy, και όποιος κατάλαβε... ;) ).
Aπό το Baldur's Gate 2 αντιπαθώ τον Firkraag, γιατί
Spoiler: show
είναι ο πρώτος δράκος που συνάντησα, και τα έκανα πάνω μου!

Aπό το Devil May Cry 3, αντιπαθώ ιδιαίτερα τον Arkham, για ευνόητους λόγους.
Αυτά μου έρχονται...

edit: Φυσικά ο Duriel από το Diablo 2! Το δυσκολότερο Boss, κατά προσωπική άποψη.

Stamatimenos
Deadly

Postby Bilaros_2.0 » Sun Oct 03, 2010 10:48 pm

Sam:Hi Hugh Bliss
Hugh Bliss:Hi!i'm Hugh Bliss

Well dah!Σαν να λες "Γειά σου Γιώργο!" και ο Γιώργος "Γεια,είμαι ο Γιώργος!".
Bilaros_2.0
Dangerous

Postby solaufein » Thu Nov 04, 2010 2:58 pm

Παίζω καμια βδομάδα το πρώτο Baldur's gate και έκανα το λάθος να πάρω τον Xan στην ομάδα.
Καμια ωρίτσα κράτησε τον πέταξα έξω. Πρόλαβε όμως να πεί:
-Ι'll do what I can, but expect very little
-Onward, to futility!
-We delude ourselves to think that our pitiable band will stand up to our enemies
-We're all doomed
-Sunrise! And I'm amazed we live to see another day
-Our quest is vain.
-Let us save our effort and just lie down and die!

ο απαισιόδοξος :mrgreen:
Image
solaufein
Dangerous

Postby Deathbringer » Sat Nov 06, 2010 11:19 pm

1)Ο Luc απο το the Saboteur γιατι η Skylar ηταν μονο του Sean και αυτος την...... μπορουσα να τον σκοτοσω αν μου ελεγε με μεγαλη χαρα και ευχαριστηθηκα που πεθανε :twisted: .Εκεινη η φραση(i have pass through the british bed) την σκεφτομουν και αφριζα!!! :evil:

2)Ο General Shepherd απο το Call of duty:Modern Warfare 2
οταν σκοτωσε τον Ghost και τον Roach τρελαθηκα,μαρεσε ο Ghost :cry:!Οταν πηγα να τoν σκοτοσω και μου καρφωσε το μαχαιρι νομιζα οτι θα σκοτονe και τον Captain Mac Tavish(Soap) αλλα ευτυχως πεθανε παρολο που θα ηθελα να τον γαζοσω :D !

Υ.Γ.Επισης στεναχωρηθηκα οταν
πεθανε ο Sev(μπορει και οχι) στο Star Wars Republic Commando.
Last edited by Deathbringer on Mon Nov 08, 2010 9:34 pm, edited 1 time in total.
http://www.kongregate.com?referrer=AllienKiller

>>>>>!!!!I hate Justin Bieber!!!!<<<<<

So many games to play,so little time to do it!!!!....
Deathbringer
Average

Postby Roiku » Sun Nov 07, 2010 6:48 am

Λοιπον, έχω 2 πρόσφατα!

Πρώτον η μαγισα Lyrca από το Gothic 4 μου έσπαγε τα νεύρα. Πραγματικά όταν μίλαγε μου ερχόταν να χτυπίσω την οθόνη. Ας μην πώ τιποτα και για το γέλιο της...

Και δευτερο πρόσφατο είναι ο Benny από το Fallout: New Vegas. Στυλάκι golden boy και γλυόδη ύφος! Καλά περιτο να πώ πως όταν το βρήκα τον καθαρισα επι'τόπου!

Αυτα για τώρα, αμα θυμιθω και τίποτα αλλο θα προσθέσω! :P
Image
Roiku
Poor

Postby Bilaros_2.0 » Sun Nov 07, 2010 11:51 am

Deathbringer wrote:2)Ο General Shepherd απο το Call of duty:Modern Warfare 2 οταν σκοτωσε τον Ghost και τον Roach τρελαθηκα,μαρεσε ο Ghost :cry:!Οταν πηγα να τoν σκοτοσω και μου καρφωσε το μαχαιρι νομιζα οτι θα σκοτονe και τον Captain Mac Tavish(Soap) αλλα ευτυχως πεθανε παρολο που θα ηθελα να τον γαζοσω :D !

SPOILER!!!!!!!!
Bilaros_2.0
Dangerous

Postby Elessar » Sun Nov 07, 2010 12:41 pm

Ναι παιδιά, καλό θα είναι να χρησιμοποιείτε spoiler tags.
Adventure Advocate

Το μεγαλύτερο ελληνικό site για adventures
Elessar
Dangerous

PreviousNext

Return to PC & Console Games