Da Welcome thread
Da Welcome thread
Συζήτηση για διάφορα θέματα: Επικαιρότητα, κινηματογραφος, μουσική, αυτοκίνητα, αθλητισμός κ.α.

Postby Kingslayer » Mon Jun 18, 2012 1:02 pm

Γεια σας
Διαβαζω Pcmaster 3 χρονια, παρακολουθω το φορουμ εδω και καιρο. Μονο pc gamer (αν εξαιρεσεις το gameboy) και με πρωτο παιχνιδι simcity 3000 παρολο που τοτε δν ηξερα αγγλικα και παταγα σχεδον τυχαια κουμπια :lol: .
Μου αρεσουν τα RPG k τα strategy αλλα δν λεω ποτε οχι σε ενα καλο single player FPS, ενω ειμαι προ στο PRO 2010 που δεν αλλαζω οσα προ και αν βγουνε. Παιζω σε ενα λαπτοπ 3ετιας που παιζει τα παντα αλλα σε χαμηλα σετινγκς. Αγαπημενο παιχνιδι το Starcraft 2 που εχω παιξει τοσες ωρες οσο ολα τα αλλα games μαζι (εκτος ισως απο ποκεμον). Δεν παιζω ΜΜΟ απλα επειδη δν ετυχε να δοκιμασω καποιο.
Απο μουσικη σιχαινομαι pop- RnB- hiphop- dancing- electro k house.Δλδ δεν ακουω και πολυ MTV :) . Τρελενομαι για φαντασι βιβλια και αγαπημενη μου σειρα ειναι A song of ice and fire του GRRM ισως την ξερεται ως Game of thrones στην τηλεοραση, αλλα σας προτεινω να διαβασετε τα βιβλια, καθως ειναι εξαιρετικα.
Ειμαι θεωριτικα ΑΕΚ αν και δεν με πολυνοιαζει τι κανει, προτειμω το μπασκετ που ειμαι μαρουσι καθως ειναι η γειτονια μου.
'Jaime Lannister sends his regards' (οσοι εχουν διαβασει ASOIAF θα καταλαβουν) ;)
Kingslayer
Competent

Postby Christofer_mogrey » Mon Jun 18, 2012 1:05 pm

Kingslayer wrote:Γεια σας
Διαβαζω Pcmaster 3 χρονια, παρακολουθω το φορουμ εδω και καιρο. Μονο pc gamer (αν εξαιρεσεις το gameboy) και με πρωτο παιχνιδι simcity 3000 παρολο που τοτε δν ηξερα αγγλικα και παταγα σχεδον τυχαια κουμπια :lol: .
Μου αρεσουν τα RPG k τα strategy αλλα δν λεω ποτε οχι σε ενα καλο single player FPS, ενω ειμαι προ στο PRO 2010 που δεν αλλαζω οσα προ και αν βγουνε. Παιζω σε ενα λαπτοπ 3ετιας που παιζει τα παντα αλλα σε χαμηλα σετινγκς. Αγαπημενο παιχνιδι το Starcraft 2 που εχω παιξει τοσες ωρες οσο ολα τα αλλα games μαζι (εκτος ισως απο ποκεμον). Δεν παιζω ΜΜΟ απλα επειδη δν ετυχε να δοκιμασω καποιο.
Απο μουσικη σιχαινομαι pop- RnB- hiphop- dancing- electro k house.Δλδ δεν ακουω και πολυ MTV :) . Τρελενομαι για φαντασι βιβλια και αγαπημενη μου σειρα ειναι A song of ice and fire του GRRM ισως την ξερεται ως Game of thrones στην τηλεοραση, αλλα σας προτεινω να διαβασετε τα βιβλια, καθως ειναι εξαιρετικα.
Ειμαι θεωριτικα ΑΕΚ αν και δεν με πολυνοιαζει τι κανει, προτειμω το μπασκετ που ειμαι μαρουσι καθως ειναι η γειτονια μου.
'Jaime Lannister sends his regards' (οσοι εχουν διαβασει ASOIAF θα καταλαβουν) ;)

welcome my friend...σε κοβω να γουσταρεις οτι επικ υπαρχει στην μουσικη (μιιας και απεκλεισες σχεδον καθε ειδος τι μας μενει? ^^)
look behind the mirror i'm lost in the twilight hall
Image
Image
Image
Christofer_mogrey
Average

Postby Kingslayer » Mon Jun 18, 2012 1:12 pm

Nightwish FTW! :twisted:
Kingslayer
Competent

Postby Christofer_mogrey » Mon Jun 18, 2012 1:16 pm

Kingslayer wrote:Nightwish FTW! :twisted:

ωραιος ;)
look behind the mirror i'm lost in the twilight hall
Image
Image
Image
Christofer_mogrey
Average

Postby alexraptor » Thu Jun 28, 2012 11:59 pm

Γεια παιδια φαντάζομε εδω είστε όλοι veterani και ξερετε άπειρα παιχνίδια, εγω λοιπόν δέν ξερω γιατι,.. ξεκίνισα ως κονσολάς και ξερετε πως πάνε αυτά....αλλα ο νακας ο φιλος μου με έβαλε στον κόσμο των video games τον οποίο και λάτρεψα .Πρωσοπικός ειμε τόσο καμένος με το Starcraft 2 wings of liberty , εχω ποροθεί με την ιστορία , το multi player , τα τουρνυοά με όλα γενικότερα.Μου αρέσουν πολύ τα strategy και ήρθα σε αυτό το forum κυρίως για να μάθω να διαλέγω ποιοτικά παιχνιδια αλλα και για να περάσω καλά φυσικα.Η BLIZzARD EINAI TELEIA .(παρεπιπτόντος) :D
[CENTER]Image[/CENTER]
alexraptor
Mostly Harmless

Postby Kingslayer » Fri Jun 29, 2012 12:06 am

welcome alexraptor :mrgreen:
Kingslayer
Competent

Postby squall50000 » Wed Jul 11, 2012 9:28 pm

Καλησπέρα,
Είμαι ο squall50000 και αποφάσισα να σταματήσω να κάνω τον lurker στο φόρουμ και να προσφέρω και εγώ όσο μπορώ στην κοινότητα του Pc Master.
Δέν μπορώ να θυμηθώ πότε άρχισα να διαβάζω το περιοδικό, αλλά κρίνοντας απο την πισιμαστεροστίβα μου πρέπει να έχει περάσει αρκετός καιρός. Επίσης ασχολούμαι απο πάντα, μάλλον, με το gaming, απο atari μέχρι και σήμερα, στα 25 μου, στο pcάκι μου.

Αυτές τις μέρες έπαιξα το extended cut του mass effect 3 (αφού μου έσπασε τα νεύρα το multiplayer, για να ανεβάσω το galactic readiness), λίγο civilization V, και ξεκίνησα το Risen 2. .

Τέλος περιμένω με αγωνία το steam summer camp 2012 για να βγάλω screenshots των καλοκαιρινών μου διακοπών, με τους φίλους μου.
Αναμένω οδηγίες για την μυστική μύηση του φόρουμ.
Intel Core 2 Quad Q9550, Asus Striker 2 Extreme, Asus GTX 670 DC2, Corsair Vengeance Red 2x4GB 1600, Corsair HX 750W, WD Raptor 150GB & Seagate 5X1TB, Lian Li PC-A71, Dell 2312HM, Razer Tiamat 7.1, Razer Onza, Logitech Z-5500
Steam squall50000
squall50000
Poor

Postby Admiral » Wed Jul 11, 2012 10:53 pm

Καλωσήλθες squall!
Admiral
Επίτιμο Μέλος

Postby Tsok » Sat Aug 04, 2012 11:31 pm

Λοιπόν να συστηθώ και εγώ λοιπόν. Από παλιά στα φόρουμ ως Nh04.

Διαβάζω το pc master από τα 16 μου μέχρι τώρα στα 25 μου αλλά με μεγάλα χρονικά διαστήματα αποχής λόγω δουλειάς (είμαι ναυτικός). Μένω στη καμπίνα μου στο πλοίο που εργάζομαι και πιάνω ίντερνετ από μαγαζιά στο λιμάνι χρησιμοποιώντας tp link 8-) Είμαι ΠΑΟΚ, νιώθω ΠΑΟΚ, ζω ΠΑΟΚ! Αγαπάω το ποδόσφαιρο σε βαθμό ηλιθιότητας (να βλέπω κυρίως). Μεγάλωσα Χαλκιδική, σπούδασα Θεσσαλονίκη. Είμαι για ένα περίεργο λόγο φαν του Κουβ, μισώ τις σελίδες του περιοδικού για hardware και προτινόμενα συστήματα. Έχω παίξει ότι F2P ΜΜΟ έχει υπάρξει, μισώ το Diablo 3, παίζω σχεδόν όλα τα είδη.

Μεγάλη μου λαχτάρα είναι η δημιουργία της λέσχης ελλήνων gamers.

Τους περισσότερους εδω μέσα σας ψηλογνωρίζω καθώς μπορεί να μην έγραφα αλλά διάβαζα πολύ τακτικά.

Αυτά. Νίκος :geek:
Tsok
Above Average

Postby Kingslayer » Sat Aug 04, 2012 11:54 pm

welcome :D
Kingslayer
Competent

Postby _Bomber_ » Sun Aug 05, 2012 12:50 am

Γεια σας με λένε Bomber και παίζω sc2 .
έΜαθα το περιοδικό από τον αδερφό μου
Though we fight through the shadows that doesn't mean we lack the courage to show ourselves in the light.

[CENTER]Image[/CENTER]
_Bomber_
Escape Capsule

Postby PencilSketch » Sun Aug 05, 2012 1:12 am

Kαλωσήρθες _Bomber_ !
Image
Image
Image
PencilSketch
Poor

Postby vagelis_h » Sun Aug 05, 2012 11:26 am

Καλως ηρθατε παιδια!!!!
CPU : AMD Phenom II X4 955 Black Edition 3.2Ghz
GPU : Sapphire Radeon HD 5850 Toxic 1Gb
Mobo : Asus Crosshair III Formula
RAM : Corsair XMS3 DDR3 1333MHz 2*2Gb
Sound Card : Asus Xonar DX
PSU : Coolermaster M620 620 Watts
vagelis_h
Dangerous

Postby neo7101 » Tue Sep 04, 2012 11:39 am

καλος σας βρήκα και καλημερα!!!
μπορει να μου εξηγήσει καποιος τι παίζει με τα draft μηνύματα που μου βγάζει?
long days and pleasant nights!!
neo7101
Harmless

Postby Kuv » Tue Sep 04, 2012 11:47 am

WELCOME σε όλους :D :D :D :D
Kuv
Deadly

Postby Theultomateone » Sat Sep 29, 2012 9:46 am

Χαιρετώ και γω παιδιά, κανούριος στο forum. Χμ,πρώτο τεύχος της περιοδικάρας που αγόρασα...forgive me,αλλά δεν θυμάμαι αριθμό, είχε εξώφυλλο Civilization 4...και δώρο Heroes of Might and Magic 3 (Complete παρακαλώ)...Λοιπά info ομάδα ΠΑΟΚ...22 χρονών φοιτητής...αυτααααά...καλώς σας βρήκα λοιπόν. :D
Theultomateone
Escape Capsule

Postby Admiral » Sat Sep 29, 2012 10:02 am

Καλωσήλθες! Πρεμιέρα με Heroes III, αυτό θα πει επικό ξεκίνημα :)
Admiral
Επίτιμο Μέλος

Postby JohnnyPaps » Wed Oct 17, 2012 12:20 am

Χαίρω πολύ παίδες.Εν τάχει:
-18 χρονών , σπουδάζω Σόφια
-Έκανα ντεμπούτο στο gaming με Prehistoric.(Θεέ μου τι θυμήθηκα τώρα....),DOS
-Άρχισα να διαβάζω το PC master 7 τεύχη πριν.Αν μη τι άλλο είναι από τα λίγα περιοδικά που θα συνεχίσω να αγοράζω ανεξάρτητα της τιμής.Εξαιρετικό περιεχόμενο, φοβεροί οι αρθρογράφοι/συντάκτες.
-Προσπαθώ να μαζέψω 2-3 χιλιάδες για να φτιάξω το PC των ονείρων μου.
-Εχμ........αυτά.

cya
''Common sense is not so common.''-Voltaire
Image
JohnnyPaps
Average

Postby Admiral » Wed Oct 17, 2012 1:34 am

Welcome!
Admiral
Επίτιμο Μέλος

Postby UnderDog » Sun Jun 30, 2013 10:43 pm

Καλησπέρα σε όλους!
Εχθές διάβασα μετά από πολύ καιρό το πρώτο μου PcMaster και με χτύπησε μια νοσταλγία . Είστε ένας από τούς λογούς που σπουδάζω προγραμματισμό και είμαι εθισμένος στα games (δεν ξέρω αν το δεύτερο είναι ακριβώς κάλο :P). Καλώς σας βρήκα!!!!

Btw Ονομάζομαι Στέλιος :)
UnderDog
Harmless

PreviousNext

Return to Γενική Συζήτηση